volejte 728 005 588

Tematické články

Nejčastější problémy při nástupu dítěte do školky

08.07.2019

Nástup dítěte do mateřské školy neprobíhá vždy úplně hladce, mnohdy jej doprovázejí menší či větší komplikace. Zdaleka ne vždy je dítě na školku dostatečně připravené a v takových případech pak může mít v novém prostředí problémy si na něj zvyknout a přizpůsobit se trochu jinému režimu, než na které bylo doposud zvyklé.

Naučit se plavat mohou děti i díky mateřské školce

26.06.2019

Plavat se naučí každý v trochu jiném věku – hodně dětí začne umět plavat na základní škole, někteří se to naučí až v pozdějším věku, výjimkou ale na druhou stranu nejsou ani lidé, kteří neumějí plavat ani v dospělosti. Hodně rodičů nenechává výuku plavání na škole, ale naučí to své děti sami, jiní raději sází na zkušené instruktory. Výuka plavání bývá běžnou součástí školních osnov (v hodinách tělocviku na ZŠ), nicméně tyto kurzy nabízí i leckterá mateřská školka, v některých případech dokonce i jesle.

Jak se pohybují měsíční ceny za pobyt v soukromých školkách?

18.06.2019

Peníze hrají u mnoha rodičů velmi významnou roli při výběru mateřské školky a zejména u soukromých školek se často jedná o poměrně vysoké částky, jež si leckterá rodina nemůže dovolit. Jak se v dnešní době pohybují ceny za měsíční školkovné v některých soukromých mateřských školkách v Brně, kde je celkem pestrý výběr a velká konkurence?

Dobré mateřské školky pořádají různé speciální akce pro děti

11.06.2019

Mateřských školek je u nás – především ve velkých městech – spousta, ale jejich kvalita se dost liší Někdy jsou rozdíly mezi nimi dost značné. Pro výběr ideální školky pro vaše dítě by tak neměla hrát roli pouze vzdálenost školky od bydliště, ale i další faktory. Jednou z důležitých věcí, kterým se v kvalitních školkách dostatečně věnují, je pořádání nejrůznějších akcí, ať už se jedná o svátky, besídky, akademie, sportovní aktivity nebo jiné události. Dnes už má téměř každá státní i soukromá školka svoje webové stránky, kde o těchto akcích pravidelně informuje – určitě doporučujeme se na ně podívat.

Jak nejlépe připravit dítě na školku?

07.06.2019

Nástup do mateřské školky bývá pro řadu dětí často docela stresující záležitostí. Některé děti se do ní vyloženě těší, spousta jich má ale strach a začátky pro ně mohou být obtížné. V každém případě je důležité dítě na školku vhodně připravit, abyste co nejvíce zmírnili jeho obavy a naopak jej spíše motivovali. Těžké to bývá zejména pro ty děti, které předtím nenavštěvovaly jesle a nejsou moc zvyklé na kontakt se svými vrstevníky.