volejte 728 005 588

Naučit se plavat mohou děti i díky mateřské školce

Naučit se plavat mohou děti i díky mateřské školce

Plavat se naučí každý v trochu jiném věku – hodně dětí začne umět plavat na základní škole, někteří se to naučí až v pozdějším věku, výjimkou ale na druhou stranu nejsou ani lidé, kteří neumějí plavat ani v dospělosti. Hodně rodičů nenechává výuku plavání na škole, ale naučí to své děti sami, jiní raději sází na zkušené instruktory. Výuka plavání bývá běžnou součástí školních osnov (v hodinách tělocviku na ZŠ), nicméně tyto kurzy nabízí i leckterá mateřská školka, v některých případech dokonce i jesle.

Kroužky plavání mají v nabídce různé druhy školek

S kroužky s výukou plavání pro nejmenší děti se lze setkat jak u běžných státních školek, tak i u různých soukromých mateřských škol, ať už se specializují na jazyky, na sport nebo mají všeobecné zaměření. Například v Brně nabízí pravidelné kurzy plavání soukromá školka Beránek, která je má pravidelně každou středu ve spolupráci s oblíbenou plaveckou školou Krokodýl Brno.

O děti se při kurzu starají zkušení profesionálové

Výhodou tohoto spojení je především fakt, že děti mají na starost skuteční odborníci, jenž se vašim dětem budou maximálně věnovat, a kteří přesně vědí, jak základy plavání naučit tak, aby to děti bavilo a případně je zbavit strachu z vody. Samozřejmostí je i zajištění dopravy ze školky až do plavecké školy a následně zpět.

Kromě plavání nabízejí školky i řadu jiných sportovních aktivit

Plavání ale není zdaleka jedinou sportovní aktivitou, jež státní i soukromé školky dětem nabízejí. Kromě něj se nejčastěji můžete setkat s různými tanečními kroužky, základy gymnastiky a jiných sportů, kurzy jógy nebo různá zábavná cvičení. Pokud chcete, aby se vaše dítě mělo možnost rozvíjet i po pohybové stránce, určitě se vyplatí podívat se nabídku jednotlivých školek. Soukromá mateřská školka Brno, kterou provozuje agentura Beránek, je v tomto směru bezpochyby jedna z nejlepších v rámci tohoto města. Díky své výhodné poloze v centru a příznivým cenám je skvělou volbou, o čemž svědčí i kladné ohlasy rodičů a zejména spokojenost jejich dětí.