volejte 728 005 588

Dobré mateřské školky pořádají různé speciální akce pro děti

Dobré mateřské školky pořádají různé speciální akce pro děti

Mateřských školek je u nás – především ve velkých městech – spousta, ale jejich kvalita se dost liší a někdy jsou rozdíly mezi nimi dost značné. Pro výběr ideální školky pro vaše dítě by tak neměla hrát roli pouze vzdálenost školky od bydliště, ale i další faktory. Jednou z důležitých věcí, kterým se v kvalitních školkách dostatečně věnují, je pořádání nejrůznějších akcí, ať už se jedná o svátky, besídky, akademie, sportovní aktivity nebo jiné události. Dnes už má téměř každá státní i soukromá školka svoje webové stránky, kde o těchto akcích pravidelně informuje – určitě doporučujeme se na ně podívat.

Akce se pořádají během celého roku

Speciální akce se obvykle pořádají v průběhu celého školního roku, aby to pro děti bylo co nejpestřejší a pořád se měly na co těšit. Např. na podzim tak leckterá mateřská školka pořádá oslavy Halloweenu, začátkem prosince pak nemůže chybět tradiční mikulášská nadílka, na přelomu zimy a jara se často pořádají karnevaly a během celého roku, především pak v červnu, se jezdí na celodenní výlety do přírody. Časté jsou i sportovní akce nebo návštěvy různých zajímavých míst, které děti předškolního věku dokáží zaujmout.

Klasikou je např. den dětí, vánoční besídka apod.

K nejoblíbenějším událostem, jež se velmi často oslavují – nejen – v mateřských školkách, patří tradiční Mezinárodní den dětí, který je 1.června. Velmi časté jsou také vánoční besídky, které se konají i na základních a středních školách. Soukromá školka, kterou v Brně provozuje agentura Beránek, pořádá pro děti všechny výše zmíněné akce a kromě nich i spoustu dalších. V této školce (k níž patří i jesle), se tak děti nikdy nenudí a po celý rok mají spoustu příležitostí, na něž se mohou těšit. Více informací o tom, jaké akce se zde v minulých letech konaly, naleznete na našich stránkách v sekci Aktuality.