volejte 728 005 588

Jak se pohybují měsíční ceny za pobyt v soukromých školkách?

Jak se pohybují měsíční ceny za pobyt v soukromých školkách?

Peníze hrají u mnoha rodičů velmi významnou roli při výběru mateřské školky a zejména u soukromých školek se často jedná o poměrně vysoké částky, jež si leckterá rodina nemůže dovolit. Jak se v dnešní době pohybují ceny za měsíční školkovné v některých soukromých mateřských školkách v Brně, kde je celkem pestrý výběr a velká konkurence?

Rozdíly v cenách za školkovné jsou docela velké

Při letmém srovnání cen zjistíme, že rozdíly za měsíční pobyt dítěte v soukromé školce jsou docela značné a jde až o několik tisíc. Ročně tak jde už o značné částky a určitě tak doporučujeme předem se podívat i na jednotlivé ceníky a vybírat mimo jiné i podle tohoto kritéria.

Správným výběrem můžete spoustu peněz ušetřit

Pokud si pečlivě porovnáte, kolik si která mateřská školka účtuje za měsíční pobyt vašeho dítěte, můžete tak ušetřit velmi významnou částku. Nejde navíc pouze o samotné školkovné, značné rozdíly jsou i v cenách za stravování, kde se ceny také výrazně liší a celkově pak mohou náklady stoupnout velmi dramaticky.

Dražší soukromá školka rozhodně neznamená lepší

Je také třeba si uvědomit, že cena za školkovné rozhodně neznamená, že by daná školka byla kvalitnější než jiná, která je levnější. Speciálně v Brně je takovým příkladem soukromá školka, kterou provozuje agentura Beránek – měsíční platby jsou u ní výrazně nižší než u řady konkurenčních soukromých školek, přitom patří školka Beránek mezi absolutní špičku nejen v rámci Brna, ale i celé republiky (u Beránka je měsíční cena za celotýdenní pobyt ve školce jen 5 200 Kč, u jiných brněnských školek jsou ceny např. 6 500 Kč, 7 300 Kč nebo dokonce 9 500 Kč).

Zvolit si lze i docházku jen ve vybrané dny, celotýdenní je ale výhodnější

U zmíněné školky, kterou provozuje agentura Beránek, si lze vybrat, zda do ní vaše dítě bude docházet pouze ve vybrané dny nebo po celý týden. I zde se dá ušetřit – mnohem výhodněji vyjde celotýdenní školkovné, kde jsou ceny nastaveny příznivěji než u docházky na jeden nebo třeba tři dny v týdnu. Mimochodem, spolu se školkou patří pod agenturu Beránek také soukromé jesle.