volejte 728 005 588

Jak nejlépe připravit dítě na školku?

Jak nejlépe připravit dítě na školku?

Nástup do mateřské školky bývá pro řadu dětí často docela stresující záležitostí. Některé děti se do ní vyloženě těší, spousta jich má ale strach a začátky pro ně mohou být obtížné. V každém případě je důležité dítě na školku vhodně připravit, abyste co nejvíce zmírnili jeho obavy a naopak jej spíše motivovali. Těžké to bývá zejména pro ty děti, které předtím nenavštěvovaly jesle a nejsou moc zvyklé na kontakt se svými vrstevníky.

Dítě by mělo vědět, co ho ve školce čeká

Aby vaše dítě nemělo zbytečný strach a nebálo se do školky jít, měli byste mu předem vysvětlit, co ho ve školce čeká, jaký je v ní denní režim a na co všechno se může těšit. Jít do cizího a neznámého prostředí je často těžké i pro dospělé, natož pro malé děti, které jsou zvyklé trávit čas jen s rodiči nebo sourozenci. Renomovaní psychologové často radí, aby rodiče se svými dětmi o jejich nástupu do školky co nejvíce mluvili a co nejvíce jim tak vstup do školky ulehčili.

Řešením může být i postupná adaptace

V případě, že se vašemu dítěti do školky moc nechce nebo se jí vyloženě bojí, může být vhodným řešením i postupná adaptace. S učitelkami ze školky se můžete domluvit, že dítě ji bude navštěvovat zpočátku třeba jen na hodinu denně, později pak na dvě hodiny atd. – postupem času si na ni zvykne a určitě se mu v ní začne líbit. Naprosto bezproblémový je tento postup např. u soukromé školky, kde si můžete sami vybrat, v jakých časech a dnech ji bude vaše dítě využívat.

Soukromé školky jsou pro děti většinou ideální volbou

Samozřejmě, že každá školka je jiná a i mezi státními se najde spousta skvělých školek s vynikajícími učitelkami, stejně tak i u soukromých můžete být zklamaní jejich úrovní. Jste-li však z Brna, rozhodně nenajdete lepší místo pro vaše dítě, než je soukromá školka, kterou zde provozuje agentura Beránek. Školka se nachází jen kousek od centra města a patří mezi nejlepší zařízení svého druhu v celé republice.