volejte 728 005 588

Jak vybrat nejlepší hlídání pro vaše dítě?

Jak vybrat nejlepší hlídání pro vaše dítě?

Jedním z problémů, s nímž se potýká spousta rodičů, je nalezení vhodné osoby, která pohlídá jejich dítě. Je spousta situací, kdy potřebují být rodiče mimo domov a nemají nikoho blízkého, kdo by jim jejich dítě pohlídal – v takovém okamžiku je řešením najít si profesionální hlídačku.

Na jaké věci se při výběru hlídání zaměřit?

Určitě si paní nebo slečnu na hlídání předem prověřte – zjistěte si např. jaké má zkušenosti, zeptejte se jí, jak by řešila různé konkrétní situace a v klidu si s ní popovídejte, abyste si o ní mohli udělat lepší obrázek. Je určitě lepší si trochu připlatit a svěřit hlídání dítěte někomu zkušenému a spolehlivému, než riskovat, že vyberete někoho, kdo se vašemu dítěti nebude dostatečně věnovat.

Kde se dá profesionální hlídání dětí najít?

Spoustu inzerátů na hlídání dětí můžete najít např. na sociálních sítích, jako je Facebook, tam je ale určité riziko, že narazíte na někoho, kdo není pro tuto práci úplně vhodný. Lepším řešením je obrátit se na některou z profesionálních agentur, u nichž máte záruku, že jejich pečovatelky jsou 100% spolehlivé a splňují všechny předpoklady, aby se o svěřené dítě dokázaly postarat. Např. v Brně je takovou společností agentura Beránek, jež nabízí hlídání dětí bez věkového omezení i včetně dětí, které jsou nemocné, nebo mají nějaký handicap. Další alternativou jsou pak různé portály, kde si lze vybrat z obrovského množství hlídaček, zájemce se na nich ale většinou musí zaregistrovat a zaplatit si členství.

Je lepší hlídání nebo raději jesle (případně školka)?

Otázkou někdy je, zda využít občasného jednorázového hlídání, nebo dát dítě do jeslí, v pozdějším věku pak do mateřské školky. Obojí má svoje výhody i nevýhody. Zatímco u státních zařízení bývají často jejich služby ne zcela vyhovující, soukromé jesle nebo soukromá školka je obvykle zárukou kvality a děti v nich bývají šťastné a spokojené.