volejte 728 005 588

Rozhovor s učitelkou Janou

Rozhovor s učitelkou Janou

1. Jak se Vám pracuje s dětmi v Beránku?

Jana: S dětmi se mi ve školce pracuje velice dobře. Samozřejmě že někdy je to trochu náročné, vždy záleží také na věku a naturelu každého dítěte.

2. Jaké jsou Vaše tipy na práci s dětmi? A co podle Vás děti nejvíce baví?

Jana: Při práci s dětmi se mi osvědčuje velká trpělivost, shovívavost, schopnost děti zaujmout zajímavými činnostmi a také individuální přístup vzhledem k jejich různorodým povahám. Dále považuji za důležité nastavit dětem správně hranice v chování – a to jak k sobě navzájem, tak k dospělým. Lpět na dodržování režimu, stanovených pravidlech a každodenních rituálech ve školce je klíčové. 

3. Jsou pro děti důležité sportovní aktivity? Se kterými se mohou setkat v Beránkovi?

Jana: Sportovní aktivity považuji za hodně důležité, děti mají velmi mnoho energie, a tak je dobré ji usměrňovat pozitivním směrem – aby měly možnost se vydovádět a získávat nové schopnosti a dovednosti. Děti jsou velmi spokojené, když se mohou proběhnout, zacvičit si a pořádně si zaskotačit. V Beránkovi mají k těmto aktivitám k dispozici velkou krásnou zahradu s herními prvky – trampolínou, houpačkami i skluzavkou. Mohou si zahrát fotbal, basketbal či minigolf. V létě plaveme v bazénu, při různých příležitostech soutěžíme ve skákání v pytlích, hrajeme kuželky a podobně. Při nepřízni počasí připravujeme ve vnitřních prostorách školky opičí dráhy z velkých kostek, tančíme a cvičíme. Chodíme také na dlouhé procházky do sousedního lužáneckého parku a na delší výlety.

4. Co chystáte pro děti na léto?

Jana: V létě probíhají ve školce příměstské tábory, každý týden máme tematicky zaměřený program, který je každoročně velice pestrý. Většinu času trávíme na zahradě, kde se koupeme v bazénu. Navíc je tu i dostatek stínu při velkých vedrech.

5. Řekněte nám něco o Vás…

Jana: Jako vychovatelka ve školce Beránek pracuji od června 2013 a pracuji zde proto, že jsem se tu doslova našla. Práci s dětmi miluji, dosud mě nic jiného tolik nebavilo. Za své silné stránky považuji empatii, trpělivost, spolehlivost, hravost a lásku k dětem. Mezi mé zájmy patří pobyt v přírodě, turistika, četba, hudba, jóga, cestování, výtvarné umění, ale i psychologie.