Soukromá školka Brno a jesle v centru Brna facebook

Výuka angličtiny už od školky? Rozhodně to má smysl.

Výuka angličtiny už od školky? Rozhodně to má smysl.

Výběr vhodné mateřské školky závisí na celé řadě faktorů – kromě samotného umístění školky hraje velkou roli to, zda si rodiče mohou dovolit soukromou nebo klasickou školku a podstatný je také program, který děti ve školce mají. Spousta školek nabízí i výuku anglického jazyka, s jehož základy se tak mohou děti seznámit ještě před nástupem do ZŠ a získat díky tomu výhodu a zábavnou formou se naučit základní věci.

V předškolním věku jde především o zábavnou výuku

U malých dětí v mateřské školce samozřejmě probíhá výuka jinak než na ZŠ a SŠ – důraz je kladen především na to, aby angličtina děti bavila. Jde tedy především o školu hrou s prvky zábavy, různými hrami, básničkami nebo písničkami. Děti si tak mohou vytvořit k angličtině kladný vztah a už v takto nízkém věku získat první základy.

Zajímavým zpestřením jsou interaktivní prvky

Některé mateřské školky sází i na moderní vybavení – skvělou pomůckou pro výuku (nejen) angličtiny u předškoláků jsou interaktivní tabule, jež podporují kreativitu a představivost a pro děti je taková výuka mnohem zábavnější. Velmi užitečné jsou také různé aplikace – např. na tabletech si děti mohou hrát různé hry, kterými se zabaví a při tom se zcela nenásilnou formou naučí anglická slovíčka nebo základní fráze.

Školku se vyplatí vybírat i podle výuky jazyků

Pokud je pro vás znalost angličtiny u vašeho dítěte důležitá, určitě se vyplatí vybírat pro něj mateřskou školku i s ohledem na výuku tohoto jazyka. Investice do skutečně dobré soukromé školky, kde pracují kvalitní lektoři angličtiny a zároveň děti taková školka baví a cítí se v ní příjemně, se vám rozhodně vyplatí. U nejmenších dětí do tří let jsou dobrou volbou i soukromé jesle, které mají oproti těm běžným výhodu mimo jiné v individuálním přístupu k dětem.