volejte 728 005 588

Výuka angličtiny už od školky? Rozhodně to má smysl.

Výuka angličtiny už od školky? Rozhodně to má smysl.

Výběr vhodné mateřské školky závisí na celé řadě faktorů – kromě samotného umístění školky hraje velkou roli to, zda si rodiče mohou dovolit soukromou nebo klasickou školku a podstatný je také program, který děti ve školce mají. Spousta školek nabízí i výuku anglického jazyka, s jehož základy se tak mohou děti seznámit ještě před nástupem do ZŠ a získat díky tomu výhodu a zábavnou formou se naučit základní věci.

V předškolním věku jde především o zábavnou výuku

U malých dětí v mateřské školce samozřejmě probíhá výuka jinak než na ZŠ a SŠ – důraz je kladen především na to, aby angličtina děti bavila. Jde tedy především o školu hrou s prvky zábavy, různými hrami, básničkami nebo písničkami. Děti si tak mohou vytvořit k angličtině kladný vztah a už v takto nízkém věku získat první základy.

Zajímavým zpestřením jsou interaktivní prvky

Některé mateřské školky sází i na moderní vybavení – skvělou pomůckou pro výuku (nejen) angličtiny u předškoláků jsou interaktivní tabule, jež podporují kreativitu a představivost a pro děti je taková výuka mnohem zábavnější. Velmi užitečné jsou také různé aplikace – např. na tabletech si děti mohou hrát různé hry, kterými se zabaví a při tom se zcela nenásilnou formou naučí anglická slovíčka nebo základní fráze.

Školku se vyplatí vybírat i podle výuky jazyků

Pokud je pro vás znalost angličtiny u vašeho dítěte důležitá, určitě se vyplatí vybírat pro něj mateřskou školku i s ohledem na výuku tohoto jazyka. Investice do skutečně dobré soukromé školky, kde pracují kvalitní lektoři angličtiny a zároveň děti taková školka baví a cítí se v ní příjemně, se vám rozhodně vyplatí. U nejmenších dětí do tří let jsou dobrou volbou i soukromé jesle, které mají oproti těm běžným výhodu mimo jiné v individuálním přístupu k dětem.