volejte 728 005 588

Startuje Lala TV, český hudební kanál pro děti z jeslí i školky

Startuje Lala TV, český hudební kanál pro děti z jeslí i školky

Máte malé děti, které jsou ve věku, kdy chodí do jeslí nebo mateřské školky? Pak vás možná potěší zpráva o zbrusu novém televizním kanálu, jenž se právě na tuto cílovou skupinu zaměřuje – televize se jmenuje Lala TV a stojí za ní slovenský podnikatel Peter Núněz, který se v minulosti podílel např. na úspěšné show Česko Slovenská SuperStar.

Lala TV nabídne pestrý program plný písniček

Nová stanice Lala TV bude zaměřená čistě na písničky pro malé děti – její hlavní cílovou skupinou tak budou zejména děti, navštěvující zařízení jako jsou jesle nebo mateřská školka. Program bude vysílat už od 5 hodin ráno, poslední blok písniček pak odstartuje ve 22 hodin večer. Stanice má vysílat zejména českou hudbu a podle dostupných informací má jít o pořady podobného charakteru, jako byly v minulosti Zpívánky.

Stanice bude mít i edukační charakter, díky anglickým písničkám

Tato televize si svoje místo může najít i v různých školských zařízeních – je dost dobře možné, že některá soukromá školka, soukromé jesle nebo státní zařízení bude písničky z tohoto programu pouštět dětem. Lala TV totiž nabídne nejen českou hudbu pro děti, ale také pravidelné bloky anglických písniček, při nichž se tak děti budou moci zábavnou a nenásilnou formou seznámit s prvními anglickými slovíčky.

Naladit ji vašim dětem můžete už od 1.dubna u řady velkých operátorů

Televizní kanál Lala TV zahájí vysílání už v pondělí 1.dubna a jako první jej do své nabídky zařadí operátoři O2 TV, T-Mobile TV, Nej TV, satelitní operátor freeSAT a několik menších operátorů. Naopak jiní velcí hráči, jako je UPC, Skylink nebo Digi TV zatím čekají, jak bude program vypadat a je možné, že jej zařadí později.

V minulosti se o podobný projekt pokoušel i majitel Šlágru, ale nebyl úspěšný

Lala TV každopádně není prvním pokusem o dětskou hudební televizi. Možná si vzpomenete na TV Písnička, kterou před pár lety provozoval majitel Šlágru Karel Peterka. Stanice vysílala dětskou hudbu, ale její čísla sledovanosti byla příliš nízká a tak musela skončit. Uživit se v terestrickém vysílání je pro dětskou stanici velmi složité, o čemž svědčí i nedávný nečekaný konec oblíbené stanice Tuty, která přitom vysílala nejen pro děti navštěvující školky a jesle, ale i pro teenagery.