volejte 728 005 588

Sokrates papá mrkvičku

Sokrates papá mrkvičku

Starověký Sokrates byl známý myslitel a zakladatel tak zvané Západní filosofie. Náš Sokrates navzdory rčení „nechte to koňovi, má větší hlavu“ rozhodně žádná složitá témata neřeší. Papá mrkvičku a za podrbání v hřívě vozí děti v Ranči u cesty na okraji Bílovic.

Tajemství hippoterapie

Soužití člověka s koněm je možná tak staré, jako člověk sám. Kůň byl vždycky pomocníkem a často i dobrým přítelem. Koncept pomalé jízdy na koni jako terapie pohybového aparátu a smyslové soustavy příznačně pochází ze starověkého Řecka, od lékaře Hippokrata. Tedy z přibližně stejné doby, jako jméno našeho koníčka Sokrata.

Děti koně milují…

…ale moc často se k nim nedostanou. Vřelý vztah k životu a přírodě nezískají u tabletů, ale to víme všichni. Život ve městě příliš kontaktu s přátelskými zvířaty nenabízí a tak je dobře využít každou možnost, například i tu, kterou nabízí naše školka.

Jak vysadit dítě do sedla?

Ať už se rozhodnete na pěkný půldenní výlet do Bílovic nad Svitavou na Ranch u cesty, kde je milý Sokrates jednu sobotu v měsíci vyhrazen dětem z naší školky, nebo potřebnou cyklistickou helmu, nepromokavé oblečení a obuv do přírody přibalíte svému dítěti na některý z výletů, které děláme na ranč jednou začas sami ve všední dny, dopřejete svému dítěti nezapomenutelný zážitek z kontaktu s velkým přátelským tvorem, a k tomu prokazatelně blahodárnou terapii pro zpevnění svalového korzetu.