volejte 728 005 588

Poznáváme zvířátka

Poznáváme zvířátka

Třicátého června jsme se s dětmi vydali do ZOO v Brně. Rozšířili jsme tak návštěvnické řady, čítající za 60 let existence 16 milionů osob, i o naše nejmenší školkáčky. Brněnská zoologická zahrada nabízí i soukromým mateřským školám také speciálně vytvořené výukové programy, které jsou kombinací zábavných a naučných prezentací, videí a pracovních úkolů přímo v terénu.

U nás na dvorečku

Králíci, morčata, kozy, poníci, ale třeba i krávy. Domácí zvířátka, která nejsou schovaná „za ohradou“, děti nadchnou vždy nejvíce. Osobní kontakt spojený s hlazením a krmením, je důležitý nejen pro větší „interaktivitu“ dětí se světem zvířat, ale také pro jejich poznání „na vlastní kůži“.

Zážitky nejen s němými tvářemi

Jedním ze sezónních hitů brněnské ZOO je i vláček, který pomáhá překonat úsek prudšího stoupání. A protože děti začaly po čase bolet nožičky, neváhali jsme této možnosti využít. Jako odměnu za vzorné chování si pak školkáčci vysloužili i návštěvu místního dětského hřiště. Houpačky, skluzavky a další atrakce naše nejmenší posléze tak unavili, že se maminkám večer ulevilo, jak děti po dni plném zážitků zapadli do peřin a spali jako andílci 🙂