volejte 728 005 588

Kde ve světě mají největší mateřskou školku?

Kde ve světě mají největší mateřskou školku?

Zajímá vás, kde se nachází největší mateřská školka na světě? Jedná se o unikátní projekt pod názvem Early Learning Village, jehož součástí se staly dvě velké mezinárodní školky Australian International School a The Stamford-American International a k jeho otevření došlo v září roku 2017. Školka je až v dalekém Singapuru a je určená všem dětem ve věku od 18 měsíců až do šesti let.

50 000 m2 s různými herními zónami

Školka je skutečně obrovská a její prostory zabírají celých 50 000 metrů čtverečních. Ve středu mateřské školky je centrální náměstí, kolem něhož jsou rozmístěny jednotlivé učebny, speciální herní zóny nebo plavecký bazén. Myšleno bylo i na různé zajímavé detaily, které ale výrazně zvyšují komfort dětí – např. pracovní lavičky pro děti různých výšek, ochranné vrstvy před ultrafialovým zářením nebo značení ve velikosti dětských očí.

Podobu školky navrhlo studio Bogle Architects

U mateřské školky jsou nesmírně důležití nejen kvalitní pedagogové, ale velkou roli hraje také příjemné prostředí, v němž budou děti trávit svůj čas. V tomto případě neponechali majitelé školky nic náhodě a oslovili prestižní studio s bohatými zkušenostmi. Architektonickou podobu této školky vymyslelo studio Bogle Architects, jež má svoje pobočky v Hongkongu, Londýně a v Praze a podílelo se už na řadě úspěšných projektů v mnoha zemích, včetně České republiky a Slovenska.

Na prostředí školky se můžete podívat na jejich webu nebo Facebooku

Kapacita této mezinárodní školky je velkorysá, může ji navštěvovat až 2 100 dětí různých národností.