volejte 728 005 588

Jaké dětské TV kanály lze v Česku přijímat?

Jaké dětské TV kanály lze v Česku přijímat?

Jednou z možností, jak zabavit vaše děti, je pustit jim televizi, kde už dnes v jakoukoli dobu najdou zajímavé pořady, zaměřené právě na děti a mládež. V posledních letech se jejich nabídka hodně rozrostla a vybírat už tak lze z více než desítky televizních stanic, které vysílají pro děti kompletně v českém jazyce.

Neplacené programy jsou dva, oba vysílají i v HD rozlišení

Pokud nechcete za příjem televize platit nic navíc (kromě povinného koncesionářského poplatku), mohou mít vaše děti na výběr ze svou bezplatných stanic – dětského programu veřejnoprávní České televize – ČT 😀 (hovorově Déčko) a z komerční televize TUTY. Oba programy vysílají ve vysokém rozlišení a kromě kreslených a hraných seriálů přinášejí i vlastní tvorbu. Zaměřují se spíše na menší děti do 14 let. TUTY, která zpočátku vysílala více i pro mládež se postupně proměnila spíše v dětskou televizi a pořadů pro teenagery na ní výrazně ubylo.

V placených službách je výběr daleko širší

Pokud si platíte za kabelový, satelitní nebo IPTV příjem, mohou mít vaše děti podstatně širší výběr – jedná se zejména o oblíbené a světoznámé stanice Cartoon Network, Disney Channel nebo Nickelodeon, pro menší děti pak např. Nick Jr nebo JimJam. V češtině vysílá také Minimax a především pro kluky je určený Megamax. Specifickým programem je pak Duck TV, která je určená těm nejmenším dětem.

Procvičit jazyky si děti mohou u zahraničních TV stanic

Z programů, které se u nás dají v placené televizi přijímat, ale nejsou doposud lokalizovány do češtiny, určitě stojí za doporučení Boomerang, který vysílá klasické animované seriály, případně Disney Junior s oblíbenými hrdiny, jako je Mickey Mouse, Kačer Donald atd. Obě stanice vysílají v angličtině, na satelitu se pak dají zachytit i programy v jiných jazycích, např. německé kanály KiKA, Super RTL nebo slovenský RiK.

Alternativou vůči klasické televizi jsou placené videotéky

Dětský obsah ale nemusíte hledat pouze v klasické lineární televizi, spoustu zajímavých filmů a seriálů nabízejí i oblíbené videotéky – dětskou sekci má např. HBO GO, Voyo nebo řada jiných. Nabídka je nesmírně pestrá a děti si tak mohou vybrat z nepřeberného množství pohádek, seriálů, filmů a jiných pořadů, které je nejen zabaví, ale často i poučí.