volejte 728 005 588

Rozhovor s učitelkou Ivetou

Rozhovor s učitelkou Ivetou

1. Jak se Vám pracuje s dětmi v Beránku?

Iveta: Práci v Beránku jsem si zamilovala. Dosavadní zkušenost mi zatím neumožnila pracovat s větším množstvím dětí, takže je to pro mě výzva. Navíc tu máme děti od půl roku do čtyř let, což vyžaduje individuální přístup a pozorné naslouchání jejich potřebám.

2. Jaké jsou Vaše tipy na práci s dětmi? A co podle Vás děti nejvíce baví?

Iveta: Při práci s dětmi je dle mého názoru důležité umět je zabavit a učit je pro ně atraktivní formou. Zároveň jsou důležité hranice a důslednost při dodržování pravidel, protože to dětem umožňuje lépe se v životě orientovat. Klíčové je i motivovat je k aktivitám.

3. Jsou pro děti důležité sportovní aktivity? Se kterými se mohou setkat v Beránkovi?

Iveta: Pro děti je pohyb nezbytný – získají tak lepší fyzickou kondici, prevenci před různými nemocemi i obezitou a často také prostor pro vybití energie, které mají ažaž. V Beránkovi chodíme na delší procházky do lužáneckého parku a v létě trávíme čas především na zahradě, kde mají děti k dispozici trampolínu, bazén, houpačky i pískoviště. S dětmi hrajeme hry, cvičíme i tancujeme. Na Den dětí a podobné akce pořádáme soutěže.

4. Co chystáte pro děti na léto?

Iveta: V létě pořádá Beránek příměstský tábor a pro děti připravujeme zábavná témata, ostatně jako po celý rok.

5. Řekněte nám něco o Vás…

Iveta: Původní profesí jsem psycholog a už při studiu jsem se zaměřovala na dětskou psychologii. Nakonec jsem se našla při práci s dětmi jako vychovatelka, protože se s nimi můžu setkávat dlouhodobě a intenzivně, poznávat je, rozvíjet jejich schopnosti, učit je novým věcem a sledovat jejich progres. Mými zájmy jsou psychologie, četba, výtvarné činnosti, práce na zahradě, procházky, jízda na kole, vaření a další. Mezi mé silné stránky patří zejména empatie, hravost, tolerance, bezprostřednost, důslednost a starostlivost.