volejte 728 005 588

Rozhovor s učitelkou Anetou

Rozhovor s učitelkou Anetou

1. Jak se Vám pracuje s dětmi v Beránku?

Pavla: Celkově mě práce s dětmi velice baví. Určitě hodně záleží na věku. Zatímco u těch nejmenších je důležitá především samotná péče, u těch starších musíme nastavit určitý režim, pravidla, namyslet program a podobně. Každé dítě má jiné povahové rysy, což už předurčuje i to, že každý den s sebou přinese něco nového – a to je pro mě výzva.

2. Jaké jsou Vaše tipy na práci s dětmi? A co podle Vás děti nejvíce baví?

Pavla:  Při práci s dětmi je zapotřebí nejen velká trpělivost, shovívavost, schopnost zaujmout, ale také nastavení pravidel. Snažíme se pracovat individuálně s každým dítětem, brát zřetel na jeho potřeby a zabavit ho úměrně k jeho věku. Nesmíme dopustit, aby se dítě začalo nudit. Je důležité učit děti novým věcem hravou formou – tak, aby je to zaujalo. Kdybych měla v krátkosti shrnout, co je baví, pak to bude určitě tvoření všeho druhu, říkanky, básničky a v neposlední řadě také hrátky venku.

3. Jsou pro děti důležité sportovní aktivity? Se kterými se mohou setkat v Beránkovi?

Pavla – Sportovní aktivity jsou pro děti bezesporu nezbytné. Získávají tím nejen nové zkušenosti a dovednosti, ale učí se také ovládat své tělo. Je to určitě jedna ze základních podmínek pro dobré zdraví a prevenci obezity. U nás ve školce je velkou výhodou prostorná zahrada, kde se mohou děti vydovádět. Máme tu trampolínu, pískoviště, skluzavku, houpačky, odražedla i bazén – každé z dětí si tu najde to své. Při nepřízni počasí ve školce tančíme a cvičíme. 

4. Co chystáte pro děti na léto?

Pavla – Přes letní prázdniny pořádáme příměstský tábor, kdy se každý týden nese v jiném duchu. Celé léto se snažíme pobývat převážnou část dne venku na zahradě, kde se i koupeme v bazénu.

5. Řekněte nám něco o Vás…

Pavla: Jako vychovatelka pracuji v Beránku od září 2010 a pracuji  zde proto, že mě práce s dětmi naplňuje. Už při rozhodování co budu studovat, jsem se vydala tímto směrem. Odměnou je pro mě dětský úsměv. Mezi mé zájmy patří vycházky se psem, tvoření, kreslení, fotografování, hudba, četba, quilling a cestování. Za své silné stránky považuji spolehlivost, empatii a umění naslouchat.