Soukromá školka Beránek, jesle, hlídání dětí a doučování dětí v centru Brna facebook

Tematické články

Jak se pohybují měsíční ceny za pobyt v soukromých školkách?

18.06.2019
Peníze hrají u mnoha rodičů velmi významnou roli při výběru mateřské školky a zejména u soukromých školek se často jedná o poměrně vysoké částky, jež si leckterá rodina nemůže dovolit. Jak se v dnešní době pohybují ceny za měsíční školkovné v některých soukromých mateřských školkách v Brně, kde je celkem pestrý výběr a velká konkurence?

Dobré mateřské školky pořádají různé speciální akce pro děti

11.06.2019
Mateřských školek je u nás – především ve velkých městech – spousta, ale jejich kvalita se dost liší Někdy jsou rozdíly mezi nimi dost značné. Pro výběr ideální školky pro vaše dítě by tak neměla hrát roli pouze vzdálenost školky od bydliště, ale i další faktory. Jednou z důležitých věcí, kterým se v kvalitních školkách dostatečně věnují, je pořádání nejrůznějších akcí, ať už se jedná o svátky, besídky, akademie, sportovní aktivity nebo jiné události. Dnes už má téměř každá státní i soukromá školka svoje webové stránky, kde o těchto akcích pravidelně informuje – určitě doporučujeme se na ně podívat.

Jak nejlépe připravit dítě na školku?

07.06.2019
Nástup do mateřské školky bývá pro řadu dětí často docela stresující záležitostí. Některé děti se do ní vyloženě těší, spousta jich má ale strach a začátky pro ně mohou být obtížné. V každém případě je důležité dítě na školku vhodně připravit, abyste co nejvíce zmírnili jeho obavy a naopak jej spíše motivovali. Těžké to bývá zejména pro ty děti, které předtím nenavštěvovaly jesle a nejsou moc zvyklé na kontakt se svými vrstevníky.

S jakými kroužky se mohou děti setkat v mateřské školce?

02.05.2019
Jak klasické státní, tak i soukromé mateřské školky nabízejí dětem různé zajímavé kroužky, kde se mohou děti zábavnou a nenásilnou formou naučit spoustu nových věcí, ať už jde o tancování, sportovní aktivity, základy cizího jazyka nebo spoustu jiných dovedností. Které kroužky patří na školkách k těm nejoblíbenějším?

Je pro přijetí dítěte do školky nutné očkování?

29.04.2019
Otázka povinného očkování patří v posledních měsících k hojně diskutovaným tématům. Většina lidí se sice shodne, že základní očkování je nezbytné a bez něj jsou děti vystaveny zbytečnému riziku. Roste však počet lidí, kteří se domnívají, že očkování spíše škodí a svoje děti nechtějí nechat očkovat vůbec. Jak je to s možností těchto dětí navštěvovat zařízení, jako jsou jesle nebo mateřská školka?