Soukromá školka Beránek, jesle, hlídání dětí a doučování dětí v centru Brna facebook

Tematické články

Co by mělo dítě umět, než nastoupí do školky?

12.04.2019
Nástup do mateřské školky bývá pro dítě velkou změnou v jeho životním rytmu – ocitne se mezi ostatními dětmi, musí poslouchat nebo respektovat pokyny paní učitelky a zvyknout si na nové prostředí. Těžší to bývá zejména pro děti, které před tím nenavštěvovaly jesle – pro ně může být taková situace ještě složitější.

Role trvalého bydliště při zápisu do mateřské školky

03.04.2019
Plánujete vaše dítě nechat zapsat do mateřské školky, ale nejste si jistí, zda ho v ní vezmou nebo jaká u ní platí kritéria? U většiny školek je velmi důležité, jaké má dítě zapsané trvalé bydliště a zásadní roli hraje samozřejmě také jeho věk – podle těchto dvou parametrů se určuje, které děti mají přednost.

Startuje Lala TV, český hudební kanál pro děti z jeslí i školky

29.03.2019
Máte malé děti, které jsou ve věku, kdy chodí do jeslí nebo mateřské školky? Pak vás možná potěší zpráva o zbrusu novém televizním kanálu, jenž se právě na tuto cílovou skupinu zaměřuje – televize se jmenuje Lala Tv a stojí za ní slovenský podnikatel Peter Núněz, který se v minulosti podílel např. na úspěšné show Česko Slovenská SuperStar.

Letní tábory jsou vhodné i pro předškolní děti

22.03.2019
Období letních prázdnin je pro spoustu dětí neodmyslitelně spjato i s letními tábory, na nichž si mohou najít nové kamarády, naučit se nové věci, užít si spoustu zábavy a získat mnoho nezapomenutelných zážitků. Nabídka letních táborů je dnes nesmírně široká a rodiče tak pro svoje děti mohou vybrat vhodný tábor zaměřený např. na různé druhy sportů, počítačové hry, hudbu, tanec, cizí jazyky, poznávání přírody a jiné aktivity. Na běžné letní tábory většinou jezdí spíše děti ve školním věku, některé jsou ale určené i pro menší děti, které teprve navštěvují mateřskou školku.

Je pro dvouleté dítě školka vhodným prostředím?

12.03.2019
Zatímco síť mateřských školek je v České republice poměrně široká, u dětských jeslí už je situace o dost horší – není jich příliš mnoho a tak rodiče, které potřebují svoje dvouleté dítě svěřit do péče předškolního zařízení, se často rozhodnou pro některou z mateřských škol. Je ale toto řešení pro dítě to pravé?